Нові судді у справі Геннадія Труханова

Розслідування «PROSUD».

13 серпня 2019р.

Пам’ятаєте, ми вам розповідали про трійку, яка розглядала справу мера Одеси пов’язану зі заводом «Краян»? Минулого місяця суд повністю виправдав посадовця та визнав Геннадія Труханова невинуватим у заволодінні бюджетними 185 мільйонами гривень. На думку суддів, слідство та прокуратура не довели наявність умислу та зловживання владою. Варто відмітити й неабияку поспішність у розгляді вказаної справи. За однією з версій, рішення всіма силами намагалися винести в Малиновському райсуді Одеси до початку роботи Антикорсуду.

Однак існує ще одне кримінальне провадження щодо мера Одеси Геннадія Труханова, а саме щодо декларування недостовірної інформації. Його розглядатиме інший суд та інша колегія.

Знайомтеся, суддя Приморського районного суду міста Одеси, голова у справі Геннадія Труханова – Анатолій Володимирович Дерус.

У 1994 році обраний суддею Іллічівського районного суду міста Одеси. Через дев’ять років Указом президента його перевели до Малиновського райсуду.    А вже в 2006-му Дерус знову змінив місце роботи й перейшов до Приморського райсуду, де чинить правосуддя й досі.

У 2016 році щодо судді відкрили дисциплінарну справу за зверненням Бельшиної Тетяни Олександрівни, яка вказувала на порушення ним правил самовідводу. Нібито між нею та Дерусом склалися недружні стосунки, пов’язані з корпоративним конфліктом довкола ТОВ «Одеські автотранспортні перевезення».

З реєстру судових рішень випливає, що в провадженні Деруса знаходилась справа №522/13211/15-к за скаргою на постанову про закриття кримінального провадження № 42015160000000290, де нібито фігурувала Людмила Дерус, тобто співзасновниця ТОВ «Одеські автотранспортні перевезення».

На рішення ВККС Дерус поскаржився у Вищу раду правосуддя й наголосив, що справу про закриття кримінального провадження по суті не розглядав, а лише призначив до розгляду. Нібито не мав об’єктивної можливості вивчити скаргу та встановити учасників провадження.

У підсумку, ВРП стала на сторону Деруса та скасувала рішення ВККС про застосування до нього догани.

Відповідно до суддівських декларацій Анатолія Володимировича за 2014, 2015, 2016, 2017 та 2018 роки, він разом з дітьми жив на одну зарплату. Ніяких інших доходів не мав.

Як виявилось, у власності Анатолія Деруса майна також не багато. З 2016 року користується єдиною квартирою в Одесі площею 59.38 кв. м, яку купив за допорогові 149 842 грн. (Межа безготівкового розрахунку). Що ж було до цього?  А нічого. У 2015-му разом із сином Сергієм був зареєстрований в Одесі, але жодного майна в декларацію не вписав.

Анатолій Дерус каже,  що шлюб з дружиною розірвав. Однак реєстр нерухомості показав, що Людмила Дерус орендувала на 50 років дві земельні ділянки з сільськогосподарським призначенням сумарною площею 9,37 га у Долінського Анатолія Володимировича.

Також з 2016 року у неї є нежитлове приміщення площею 216.9 кв. м, зареєстроване на підставі акту прийому-передачі. Під час співбесіди виявилось, що гроші інвестувалися з 2012-го по 7 тис. грн за квадратний метр, які, пояснює Дерус, надходили з продажу квартири,  ділянки та в результаті підприємництва Людмили Дерус.   На час інвестування коштів у 2012-му один квадратний метр площі коштував 7 тис грн. Отже, вартість майна сягала 1,5 млн грн.

Ще однією загадкою для нас виявилась наявність великого переліку майна у тещі Анатолія Деруса. Так на пенсіонерку Бачинську Надію Данилівну записані: сім земельних ділянок (одна орендована), чотири великі квартири в Одесі, частки у двох одеських будинках та нежитлове приміщення. Додатково Бачинська є іпотекодержателем нежитлового приміщення площею 573.2 кв. м, квартири площею 85.4 кв. м та обтяжувачем продовольчого магазину площею 1105,0 кв. м.

Цікаво, що Бачинська Надія Данилівна не зареєстрована ані підприємцем, ані засновником будь-якої юридичної особи. За нашої інформацією, у середині 2000-х вона отримувала дохід від Ладижинського міського територіального медичного об’єднання, та профспілкової організації працівників хорони здоров’я.

Попри такі, здавалося б, «цікаві» факти комісія не ставила уточнюючих питань щодо діяльності тещі Анатолія Деруса. З першого разу визнала його таким, що відповідає займаній посаді.

Знайомтеся, суддя Приморського районного суду міста Одеси, член колегії у справі Труханова – Руслан Дмитрович Абухін

Указом президента Януковича від серпня 2010 року, Руслана Абухіна призначено суддею Приморського районного суду міста Одеси в межах п’ятирічного терміну. Перепризначений на новий строк у 2017-му. До суддівства працював консультантом в Київському райсуді Одеси.

Відповідно до декларацій Руслана Дмитровича за 2014, 2015, 2016, 2017 та 2018 роки, його єдиним доходом була заробітна плата. За п’ять років суддівство принесло йому 1,17 млн грн. Як і Дерус, Абухін розлучений і проживає сам. У попередньому році мав 200 тис. грн заощаджень у готівці. 

У декларацію за 2014 рік Абухін не вносив жодного об’єкту нерухомості, де можна постійно проживати. Це дані не повні, адже згідно з реєстром речових прав на нерухоме майно він з 2007 року володіє будинком площею 70,5 кв. м у межах Одеської області на підставі рішення суду.  Зазначимо, що об’єкту немає в жодній з доступних декларацій.

Аж от 2015-го Абухін відобразив право користування одеською квартирою з 2002 року, що належить матері Катерині Абухіній. 

Вже 2016 році в Руслана Дмитровича з’явилося право користування ще однією одеською квартирою, яка, на підставі свідоцтва, також зареєстрована на маму. Будинок 5-А по вулиці Гагарінське плато вважається елітним. За оголошенням у мережі, ціна квадратного метру там стартує від 1688 дол. США. Отже, квартира може коштувати 148 тис. дол. США.

Відомо, що Абухіна Катерина Іванівна у середині 2000-х працювала в комунальному підприємстві «Дирекція єдиного замовника «Південне» та в приватному підприємстві «Буковина». За реєстром, жоден бізнес їй не належить.  Однак на неї також записаний будинок площею 290.9 кв. м, зовні схожий на готель, у курортному поселенні Затока, майже на узбережжі. Під час співбесіди суддя пояснив: «Неодноразово мої батьки купували та продавали нерухомість».

Абухіну також не довелося часто відвідувати Вищу кваліфікаційну комісію суддів для проходження співбесід. Як у випадку з Дерусом, його визнали відповідним для здійснення правосуддя у Приморському райсуді Одеси.

 

Знайомтеся, суддя Приморського районного суду міста Одеси, член колегії у справі Труханова –В’ячеслав Якович Бондар

Трудову діяльність почав у 1991 році юристом регіонального відділення Українського державного товариства "Торговий дім".

Згодом перейшов у ТОВ "Торговий дім" Преображенський" одеситів Олени та Сергія Владових. Був юристом консалтингової фірми "Траст", що входить у групу компаній ТІС найбільшого приватного стивідорного (портового) оператора в Україні.

Однак у 1995 році В’ячеслав Бондар вирішив змінити направлення й пішов викладати в Одеський університет імені І. І. Мечникова.

Вперше став суддею Приморського райсуду міста Одеси в 2009 році на підставі Указу президента в межах п’ятирічного терміну. Вже за нової влади, а саме у 2017-му, Бондаря знову делегували у відомство.  Отже, його суддівський стаж дорівнює десяти рокам.

У часи, коли Бондар працював юристом, йому та колегам виписували десятки доручень, вірогідно, для представництва інтересів у різних інстанціях. Зокрема під час співбесіди виявилось, що в одному з доручень разом з Бондарем фігурує адвокатка Крісюк.

Пізніше, будучи вже суддею, В’ячеслав Якович ухвалював за участю Крісюк заочне рішення, задовольнивши позов останньої. За резолютивною частиною, яку зачитав тодішній член ВККС Андрій Козлов, ми відшукали вказане рішення.  В Одеській області зареєстрована адвокатом Крісюк Ольга Віталіївна.

По-друге, 26 липня 2010 року В’ячеслав Бондар задовольнив адміністративний позов представника громадянки Отченаш М. М. Зі слів Андрія Козлова, вона також разом із Бондарем була представницею за довіреністю. Отченаш Майя Михайлівна зареєстрована в Одеській області адвокатом та є викладачем в Одеському університеті імені І. І. Мечникова, де раніше працював й сам Бондар.

Ось як на це відповів суддя: «Мені потрібно було постійно робити самовідвід, тому що половину усіх юристів, які представляють інтереси, я знаю, тому що вони або закінчували університет…»

Однак на відміну від інших, Бондар, Крісюк та Отченаш разом були повіреними одних і тих самих осіб.

По-третє, зі слів члена ВККС, у 2007 році суддя був представником за дорученням Морозової Ірини Володимирівни, ректора Одеського університету імені І. І. Мечникова. А вже 2011 року Бондар закриває справу про притягнення її до адміністративної відповідальності.

По-четверте, син Бондар Сергій В’ячеславович раніше працював у ТОВ «Юридичній компанії В.С.В.» Водночас у 2013 році суддя слухав справу за участі засновника цієї фірми – Племениченка Геннадія В’ячеславовича. А вже після проведення співбесіди з суддею Бондарем, у червні 2019 року він знову розглядав справу за участю кредитної спілки «Перше кредитне товариство», яку представляв Племениченко Г. В.

За даними паперових та електронних декларацій, суддя Бондар у період з 2012 по 2018 рік заробив орієнтовно 1, 56 млн грн. Надходження переважно формувалися з суддівської зарплати, але були й 35 тис. грн від продажу майна.

Дружина нещодавно стала займатися підприємництвом у сфері права. До цього працювала в приватній фірмі й мала мінімальну заробітну плату. Однак у 2014-му Світлані Бондар пощастило отримати спадщину на 505 тис. грн, вірогідно у вигляді будинку.

Треба додати, що суддя з дружиною володіють чималими грошовими активами. Зокрема вони заощадили:

- 43 000 доларів США готівкою (власність дружини);

- 15 000 євро готівкою (власність дружини);

- 6 500 євро готівкою (власність судді);

Водночас Громадська рада доброчесності з посиланням на суддівське досьє зазначає, що сукупний дохід дружини за 2013-2017 роки складав 218 тис. грн. Отже, назбирати таку суму їй було складно.

У В’ячеслава Бондаря у власності немає земельних ділянок. Лише його дружина орендує три сотки у селі Грибівка Одеської області з 2014 року.

Зате родина володіє трьома квартирами в Одесі, придбаними на початку 2000-х років. Дві з них записані на суддю площами 100 та 64 кв. м та одна належить дружині Світлані Бондар – 73 кв. м.

Схоже, на орендованій ділянці в Грибівці розміщений успадкований Світланою Бондар будинок площею 170,4 кв. м (нині реконструюється) Приміщення зареєстроване за свідоцтвом права на спадщину у 2014-му. Нагадаємо, населений пункт знаходиться на березі Чорного моря, поряд з курортним поселенням. 

Світлана Бондар за даними youcontrol, значиться засновницею ТОВ «Фінансово-правовий департамент КФ Траст». Фірмою нині керує син Бондар Олександр В`ячеславович,

Подружжя користується двома автівками: Subaru Outback та Volkswagen Golf. Обидві записані на дружину.

Поки що за результатами кваліфікаційного оцінювання Бондарю В`ячеславу Яковичу оголосили перерву.

Чи буде нова колегія у справі Геннадія Труханова з таким же поспіхом проводити засідання для винесення виправдального рішення? Дізнаємося про це незабаром, адже перше засідання  за цією справою відбудеться вже 13 серпня.