Суддя апеляційного суду Закарпатської області Крегул Микола Миколайович.

Розслідування «PROSUD».

8 вересня 2016р.

Напередодні виборів голови апеляційного суду Закарпатської області, що відбудуться 9 вересня 2016 року, ми аналізуємо можливих кандидатів на цю посаду.

Раніше ми вже розповідали про нинішнього в.о. голови цього суду Сергія Павліченка. У даному ж розслідуванні піде мова про людину, яка обіймала цю посаду з 2012 по 2015 рр.

Знайомтесь – Крегул Микола Миколайович, суддя апеляційного суду Закарпатської області.

Професійна кар’єра пана Крегула розпочалася ще в 1982 році, коли відразу після закінчення  Одеського державного університету ім. Мечникова, почав працювати слідчим прокуратури Перечинського району Закарпатської області.

Свою ж суддівську кар’єру Микола Миколайович розпочав у 1992 році в апеляційному суді Закарпатської області, де і працює дотепер.

31 травня 2011 року Вища рада юстиції призначила пана Крегула заступником голови апеляційного суду Закарпатської області.

А вже менше ніж за рік, 21 лютого 2012 року, та ж сама ВРЮ в складі одіозних Сергія Ківалова та судді-втікачки Інни Отрош, приймає рішення про призначення Миколи Крегула головою апеляційного суду Закарпатської області.

У квітні 2014 року, вже після революції Гідності та набуття чинності закону України «Про відновлення довіри до судової влади в Україні», судді апеляційного суду Закарпатської області таємним голосування повторно обирають своїм головою саме Миколу Крегула строком на один рік.

Через рік, весною 2015 року, пан Крегул програє вибори голови суду, перемагає - Віталій Дроботя.

Можливо, на те, що Миколі Миколайовичу не вдалося обійняти посаду голови суду в 2015 році вплинули факти, які було оприлюднено в 2014 році. Саме тоді до рук журналістів та громадськості потрапили документи Служби безпеки України, завдяки яким стало відомо, що Микола Крегул, в якості слідчого судді, особисто видавав дозвіл на прослуховування телефонів журналістів і власкорів загальноукраїнських ЗМІ на Закарпатті на підставі статті 114 Кримінального кодексу України – "шпигунство".

Окрім журналістів під «таємне прослуховування» за дозволом Миколи Крегула в часи Євромайдану,  попали також іноземні дипломати. Зокрема, начальник консульського відділу Генерального консульства Словацької Республіки в Ужгороді Бібіана Громадова та заступник Генерального консула Угорщини в Ужгороді Ендре Саліпскі. Обом дипломатам інкримінувалася "розвідувальна діяльність проти України".

<

>

Також, за інформацією журналістів та місцевих активістів, саме Микола Крегул, будучи головою апеляційного суду Закарпатської області, особисто давав вказівки суддям зазначеного суду "штампувати" звинувачувальні "вироки" в апеляціях по адміністративних справах активістів, що захищали площу Народну в Ужгороді.

Однак, скандальні справи за можливої участі пана Крегула відбувалися ще до революції Гідності.

Так, в 2013 році в Івано-Франківську правоохоронцями була затримана група крадіїв, які протягом 2012-2013 рр. активно "працювали" на Закарпатті, грабуючи будинки та автомобілі. Затримані повідомили, що в Ужгородському районі мали «кришу» в особі тодішнього начальника Ужгородського РВ УМВС Романа Стефанишина. Крадії назвали прізвища 4-х працівників Ужгородського РВ УМВС, однак, жодного з них, в тому числі Романа Стефанишина, не було притягнуто до відповідальності.

За стійким переконанням громадськості Закарпаття, причиною безкарності пана Стефанишина є втручання в справу його тестя – голови апеляційного суду Закарпатської області Миколи Крегула. За інформацією журналістів, пан Крегул  тиснув на підлеглих суддів, щоби ті не давали санкції на арешт правоохоронців та всіляко намагався «зам'яти» ситуацію з зятем, що зрештою і вдалося йому зробити, бо дана справа так і не набула значного резонансу в ЗМІ.

До речі, зять Миколи Крегула на сьогодні не тільки працює в правоохоронних органах, але й отримав підвищення, працює він зараз начальником Ужгородського відділу поліції ГУНП в Закарпатській області.

Щодо офіційних доходів судді Миколи Крегула, то за даними декларації за 2013 рік, будучи головою суду, пан Крегул заробив 322 360 грн., з яких більшу частину (286тис.грн.) склала його суддівська заробітна плата. Дружина та молодша дочка Миколи Миколайовича в 2013 році мали доволі скромний заробіток у майже 130тис.грн. на двох.

Менш скромними є майнові статки Миколи Миколайовича та його родини.

Сам суддя Крегула задекларував 4 земельні ділянки площею 960, 660, 3000 та 800м², з яких дві перебувають у власності, одна - дісталася у спадок, а інша перебуває в користуванні. Родина ж пана Крегула задекларувала земельну ділянку на 1035м².

Також суддя Крегул у 2013р. задекларував два житлових будинки площею 353м² та 100м².

Однак, у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно міститься інформація лише щодо будинку на 353м². Розташований він, до речі, у передмісті Ужгороду, де вартість 10 соток землі на сьогодні складає близько 20 тис.$, або більше 500тис.грн.

За оцінками експертів, вартість трьохповерхового будинку, яким володіє пан Крегул, на сьогоднішній день сягає 160тис.$ або більше 4млн.грн.

Згадуючи про зятя пана Крегула, нинішнього начальника поліції Ужгорода, необхідно згадати і про старшу доньку Миколи Миколайовича – Стефанишин Маріанну Миколаївну.

Пані Стефанишин, як доволі часто буває в суддівських сім’ях, також працює суддею Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області. Незважаючи на доволі скоромні доходи Маріанни Миколаївни та її чоловіка, володіє ця суддівсько-поліцейська родина чималим будиночком площею 250м² на тій же самій вулиці, де живе батько Маріанни Микола Крегул.

Вартість будинку дочки пана Крегула, судді Маріанни Стефанишин, та її чоловіка, головного міліціонера Ужгороду, на сьогодні складє близько 150тис.$ або майже 4млн.грн. (13  річних сукупних доходів подружжя станом на 2014р.).

Нагадуємо, що зовсім скоро, 9 вересня 2016р., відбудуться вибори голови апеляційного суду Закарпатської області, який очолював Микола Крегул протягом 2-х років. Сподіваємося, що оприлюднені нами факти будуть належним чином враховані суддям під час голосування.