Виконувач обов'язків керівника Першого управління організації досудових розслідувань Олег Павлович Корецький.

Розслідування «PROSUD».

17 квітня 2019р.

Більшість новообраних працівників та керівників Державного бюро розслідування були представниками прокуратури або поліції. Часто саме до українських прокурорів і було найбільше запитань з приводу їхньої доброчесності. Аналізуючи їхні статки та декларації, можна відзначити декілька поширених тенденцій: вони реєстрували найдорожче майно на своїх батьків чи батьків дружин, не вказували вартість цього майна, а інколи і взагалі його не декларували. Все це порушує українське законодавство та потребує реакції з боку правоохоронних органів.

Знайомтеся, виконувач обов'язків керівника Першого управління організації досудових розслідувань – Олег Павлович Корецький.

 

Власну прокурорську кар'єру Олег Корецький розпочинав із посади старшого слідчого Володимир-Волинської міжрайонної прокуратури Волинської області у 2002 році. Пізніше він працював у Ковельській та Луцькій прокуратурах, а також у Генпрокуратурі. У 2013-му році Олега Павловича наказом Віктора Пшонки призначили на посаду Любомльського міжрайонного прокурора.

Незважаючи на те, що Олег Корецький обіймав керівну посаду в часи президентства Віктора Януковича – у 2014 році, після Революції гідності він став заступником прокурора області, а потім і першим заступником. Певний період Олег Павлович Корецький навіть виконував обов'язки прокурора Волинської області.

Вже у 2016 році Олег Павлович перебрався працювати в Генпрокуратуру. Спочатку його призначили начальником відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях стосовно працівників прокуратури Генеральної інспекції внутрішніх розслідувань та безпеки, а згодом прокурором другого відділу процесуального керівництва управління наглядової діяльності Генеральної інспекції Генеральної прокуратури України.

Працюючи в органах прокуратури, Олег Корецький прагнув потрапити в новостворене Державне бюро розслідувань. Він брав участь у конкурсі на посаду керівника Першого управління організації досудових розслідувань. На тестуванні кандидатів на знання законодавства Олег Павлович отримав 97 із 100 балів, що є високим результатом. Згодом стало відомо, що Олег Корецький на цьому конкурсі програв, а конкурсна комісія визначила переможцем Євгена Шевцова. Втім, своєї посади Євген Шевцов так і не отримав і, як наслідок, її обійняв саме Олег Павлович Корецький, який нині є виконувачем обов'язків керівника Першого управління організації досудових розслідувань ДБР.

Варто додати, що, подаючи документи в ДБР, Олег Корецький зазначав, що працює в Генпрокуратурі. Однак виникає запитання – де він проживав, тому що жодного нерухомого майна в столиці він немає.Це запитання актуальне й досі, адже у своїй декларації за 2018 рік Олег Корецький також не вказав жодної нерухомості в Києві.

У місцевих ЗМІ Олега Корецького також звинувачували у вимаганні хабаря, однак жодного іншого підтвердження цього факту нам знайти не вдалося.

Дружина прокурора Вікторія Віталіївна Корецька є суддею Ківерцівського районного суду Волинської області. Тут вона працює з 2009 року. Після 5 років роботи в цьому суді, у 2015 році Вікторію Віталіївну обрали суддею безстроково.

Ми також проаналізували декларації колишнього прокурора та його дружини за 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017 та 2018 роки. За цей період Олег Корецький вказав 2, 2 млн грн доходів. Вікторія Віталіївна за аналогічний час заробила трохи менше - 1, 6 млн грн.

Олег Павлович та Вікторія Віталіївна є власниками двох земельних ділянок у Боголюбах, що під Луцьком. Цим майном вони заволоділи ще у 2006 та 2012 роках. Проте, якщо відкрити декларації подружжя за 2012, 2013 та 2014 роки, – цих земельних ділянок ми не побачимо.  

Також Олег Корецький з 17. 06. 2016 року користується будинком площею 188 кв. м в с. Струмівка, власником якого є його тесть  Віталій Миколайович Петрович. У реєстрі речових прав знаходимо, що Віталій Петрович став власником цього будинку того ж 17 червня 2016 року. Звідси відомо, що, тільки придбавши будинок – тесть одразу ж переписав його на Олега Корецького. Це може свідчити про те, що справжнім власником цього житла є саме прокурор Олег Павлович.

Важливо також те, що Олег Павлович отримав право користування будинком 17. 06. 2016 року. Це означає, що це житло мало би бути вказане в декларації Олега Корецького за 2016 рік. Однак даного будинку у ній не задекларовано.

Тесть прокурора володіє і землею під будинком, і гаражем. Втім, Олег Корецький їх теж не вказав у своїх деклараціях за 2016 та 2017 роки. Лише в найновішій, декларації за 2018 рік, він зазначає, що користується земельною ділянкою тестя з 2016 року.

Цей будинок є частиною котеджного містечка "Струмочок", що неподалік Луцька. На сайті продажу вказано, що вартість квадратного метра тут становила – 11 621 грн. У підсумку виходить, що будинок без ремонту вартував майже 2, 2 млн грн.

Вікторія Віталіївна, яка працює суддею у Ківерцях, користується службовою квартирою в Ківерцях площею 11, 2 кв. м. Цікаво, що відстань від вищезгаданого будинку до Ківерцівського районного суду становить лише 16,1 км, або 20 хв дороги на автомобілі. Тож, чи справді Вікторії Віталіївні потрібне службове житло і чи вона ним користується? Також Вікторія Корецька разом із мамою Надією Петрович із 1996 року є власниками квартири в Турійську. Площа цього житла – 24,1 кв. м.

Олег та Вікторія Корецькі вже намагалися будувати власний будинок. У декларації за 2015 рік ми можемо знайти у їхній власності земельну ділянку та об'єкт незавершеного будівництва на ній. Втім, через рік вони продали це майно за 146 тис. грн.

Окрім цього, у 2015 році Олег Корецький користувався квартирою тещі у Луцьку площею 67 кв. м. Та вже наступного року це житло зникло із декларації. 

Єдиним автомобілем у родинікористується дружина колишнього прокурора. Мова йде про авто LEXUS RX 350 2006 року, власником цього автомобіля теж є Надія Іванівна Петрович.

У вільному доступі є багато інформації і про батьків подружжя. Наприклад, батьками прокурора є Ніна Антонівна Корецька та Павло Анатолійович Корецький. Ми віднайшли їхні електронні декларації за 2016, 2017 та 2018 роки. Ніна Антонівна керує справами виконавчого апарату Турійської районної ради. За 3 роки вона заробила 513 тис. грн. Що цікаво, пані Ніна декларувала дохід від Приватбанку як проценти, що означає, що вона має там певну суму на депозиті. Однак у розділі "грошові активи" жодної інформації про заощадження за період 2016-2017 років немає. Проглянувши декларацію, ми можемо побачити, що у її власності є будинок в Турійську площею 208 кв. м, гараж, літня кухня та 3 земельні ділянки.

Батько прокурора є депутатом Турійської районної ради. Павло Корецький є власником 11% компанії "СВК "Батьківщина". Серед задекларованого ним майна є будинок у селі Чорніїв та 5 земельних ділянок там же. Також у 2016 році Павло Корецький подарував невідомій особі свою квартиру в Луцьку площею 110 кв. м та вартістю 721 тис. грн. Серед рухомого майна у власності Павла Анатолійовича Audi A6 1997 року, УАЗ  31512-01, МТЗ-80 та КАМАЗ 55102.

Теща прокурора Надія Іванівна Петрович значиться власницею земельної ділянки у с. Світязь, що у Волинській області. Чоловік пані Надії – Віталій Миколайович Петрович є власником компанії. ЇЇ назва ФЕРМЕРСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО "ЕКО СВІТ УКРАЇНА", а розмір статутного внеску становить 300 грн.

Олег Павлович Корецький – поки що лише тимчасово виконує обов'язки керівника Першого управління організації досудових розслідувань ДБР. Яка його подальша доля в цьому правоохоронному органі – невідомо. Але ми сподіваємося, що наведені нами факти порушення українського законодавства будуть враховані вищим керівництвом Державного бюро розслідувань.