Суддя Приморського районного суду м.Одеси
Попревич Віктор Михайлович.

Розслідування «PROSUD».

31 січня 2017р.

Свої кандидатури до нового Верховного суду подали не лише судді Вищих судів, але й судді, стаж роботи яких дозволяв це зробити. Напередодні старту першого етапу відбору до Верховного суду ми продовжуємо аналізувати та розповідати вам про кандидатів.

Знайомтесь, суддя Приморського районного суду м. Одеси та кандидат на посаду судді Верховного суду – Попревич Віктор Михайлович. Працювати в Одесі Віктор Михайлович почав лише в 2015 році, після переведення з Донецьку, де він працював суддею Київського районного суду починаючи з 1992 року, а з 2003 року цю посаду було закріплено за ним безстроково . У вересні 2012 року Вища рада юстиції підвищує Віктора Попревича до заступника голови Київського районного суду Донецької області.

Віктор Попревич має славу одного з найодіозніших суддів Донецька - не лише через резонансні рішення (яких вистачає), але й через епатажну поведінку. Так, 2009 року суддя «прикрасив» свій будинок у Донецьку за адресою вул. Олімпійська, 15А бюстами Сталіна та Леніна, зазначивши при цьому назву вулиці на своєму будинку як  «Тупик Коммунизма».

Також, за інформацією ЗМІ, суддя Попревич, бувало, полюбляв напідпитку нацьковувати свого сторожового пса на поштарів та сусідів. Гідна поведінка з боку судді?

Офіційно будинок на вулиці Олімпійська, 15А належить дочці судді – Попревич Тетяні Вікторівні. Цей будинок їй подарував сам Віктор Попревич.Поруч, по вул. Олімпійська, 11а стоїть будинок сина судді – Попревича Віталія Вікторовича. Право власності на цей будинок він отримав на підставі рішення Київського районного суду м. Донецька, де працював на той час його батько, суддя Віктор Попревич. Цікаво, що означене рішення суду відсутнє в єдиному судовому реєстрі. Постає питання щодо можливого конфлікту інтересів під час прийняття цього рішення.

Аналізуючи декларації судді Попревича за 2014 та 2015 роки ми бачимо, що основним доходом родини є заробітна плата Віктора Попревича. Цікаво також, що, хоча загальний дохід дружини судді Наталії Попревич у 2014 році становив понад 800 тис. грн., лише 100 тис.грн з них складає її дохід як нотаріуса, а решту - трохи більше 750 тис.грн, - вона отримала завдяки продажу майна. В 2015 році дружина судді заробила лише 22 тис.грн.

Тут варто згадати, що, за інформацією ЗМІ, саме нотаріус Наталія Попревич узаконила величезну кількість угод квартирного вимагача Андрія Нифонтова та його банди, яка шляхом залякування, погроз та навіть вбивств заволодівала квартирами в Донецьку з 2001 по 2008 роки. Справа Нифонтова та його банди розглядалася в Київському районному суді Донецька з 2008 року, і лише за 4 роки, у 2012, Андрія Нифонтова засудили до 11 років позбавлення волі, а членів його банди було засуджено до 10 та 8 років із конфіскацією майна.

Щодо майна, то тут, згідно декларації судді, у родини Попревич усе доволі скромно. Віктор Попревич задекларував квартиру та офіс дружини в Донецьку площею 41 м2 та 41 м2 в Донецьку та квартиру, яку він орендує в Одесі площею 51 м2.

Однак, згідно державного реєстру прав на нерухоме майно, володіє дружина судді також квартирою у Криму площею 51 м2. Про цю квартиру суддя Попревич не згадує ані в декларації за 2014, ані в декларації за 2015 рік, хоча належить ця квартира дружинні судді з 2012 року.

Варто також зазначити, що, згідно декларації родинних зв’язків, яку Віктор Попревич заповнював у 2016 році, дружина судді Наталія Попревич не проживає спільно з чоловіком.

Враховуючи нерухомість, яка належить дружині судді, припускаємо, що зараз вона проживає на тимчасово окупованій території в Донецьку чи Криму.

Окрім квартири дружини в Партеніті суддя Віктор Попревич «забув» задекларувати ще деяке майно. Наприклад, автомобіль Mercedes-Benz C300 2008 року випуску, яким, за нашою інформацією, суддя користується за довіреністю.

Згідно закону «Про запобігання корупції», забудькуватість судді щодо квартири дружини та використовуваного ним автомобіля, може загрожувати Віктору Попревичу до 2х років ув’язнення. Те, чи гідний суддя Попревич посісти місце в новому Верховному суді, зовсім скоро вирішуватиме Вища кваліфікаційна комісія суддів та Громадська рада доброчесності. На нашу ж думку, суддя із незадекларованим майном, сумнівною репутацією та моральними якостями не додасть довіри правосуддю та новоствореному Верховному суду.